Her hangi bir sebeple nakliyeye ve taşıma elemanına gereksinim duyuyorsanız artık bu sorunu cep telefonunuzla fazla kolay bir şekilde çözmeniz mümkün…

‘Octovan’ adındaki girişim, ufak ve orta ölçekli eşya taşıma ihtiyacı olan kullanıcılar ile nakliyecileri bir araya getiren bir mobil uygulama. Octovan kurucu ortaklarından Sadıkcan Kamiloğlu’nun fikrin ABD’de yaşarken eşya taşıma zorluğundan yola çıktığını belirterek, “Türkiye’ye döner dönmez Erhan Güneş ile bu fikri projelendirdik. Daha sonra ekibe Kutay Demireren ve Mert Kıray’in da iç oldu. 3 Haziran 2017’de projeyi hayata geçirdik” dedi.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN…

Ödeme kredi kartından

Octovan’ın App Store ve Google Play’de yer saha uygulamalarla kullanıldığını belirten Kamiloğlu, “Kullanıcılar, istedikleri boyuttaki aracı anında çağırarak eşyalarını istedikleri noktaya taşıttırabiliyorlar. Ayrıca eşyalarını sigortalayabiliyor, kullanmadıkları eşyaları gereksinim sahiplerine ulaştırılması için bağışlayabiliyor. Kullanıcılar, eşyalarını taşıması için gelen aracın bilgilerini uygulama üzerinden görebiliyor, haritadan aracı takip edebiliyor ve nakliyeciyi puanlayabiliyor. Ödeme, kullanıcının tercihine göre para veya kredi kartıyla yapılabiliyor” diye konuştu.

Kamiloğlu, şu ana kadar 2.el/sıfır mobilya ve 1 1 ufak ev eşyalarını taşıdıklarını ve bilhassa e-ticaret siteleri üzerinden satılan 2.el eşyaların taşınmasına fazla muavin olduklarını sözlerine ekledi.

Arttırılmış gerçeklik planı

Şu ana kadar İş Bankası’nın desteklediği Workup ve Google Launchpad girişicilik programlarına katıldıklarını söyleyen Kamiloğlu, istikbal planları hakkında şunları söyledi: “Octovan olarak nakliye pazarında insanların ilk aklına gelen çözüm olmayı hedefliyoruz. Octovan olarak iş planlarımızda, taşıma hizmeti, nakliye optimizasyonu bulunuyor. Arttırılmış Gerçeklik (AR) Kit entegrasyonu ile taşınacak eşyanın hangi araca nasıl yüklenmesi gerektiğini kullanıcıya anında göstermeyi planlıyoruz. Octovan olarak nakliye sektörünü mobilleştirerek, sabit fiyat, kolaylık ve güvenilirliğe dayalı bir nakliye pazarı yaratmayı hedefliyoruz.

Güvenilir, sigortalı, mobil platform

Çeşitli nedenlerle taşımacı aramak zorunda kaldıysanız aka ihtimalle ücret ve hizmet açısından standartları olmayan bir pazarla karşılaşmışsınızdır. Octovan işte bu sorunları çözmek ve bilhassa günübirlik eşya/yük taşıma pazarına kaliteli bir standart getirmek istiyor.

Nakliyecileri yük taşıma hizmeti arayanlarla buluşturan Octovan (Android, iOS), Haziran ayında hizmet vermeye başlayan bir mobil pazar yeri. Eşyalarınızı taşıtmak için tek yapmanız gereken Octovan mobil uygulasını indirmek ve nakliye aracını çağırmak. Sabit eder avantajı sunan Octovan, vasıta seçimi yapabilmenin yanında taşınacak ürünlerinizi sigortalamanızı ve ödemeyi kredi kartı ile mobil uygulama üzerinden yapmanızı da sağlıyor. İşin öbür tarafında yer saha nakliyeciler de gelen talepleri değerlendiriyor ve abes zamanlarını işle doldurarak gelirlerini artırabiliyor.