“Bisikletle İki Hafta” Amerika’da aldığı bisikleti, vazife yaptığı gemiye koyan bir denizcinin on dört günlük macerasını işliyor.

Bisiklet sevgisinden yola çıkarak okuyucuya seslenen “Bisikletle İki Hafta” Amerika’da aldığı bisikleti, vazife yaptığı gemiye koyan bir denizcinin on dört günlük macerasını işliyor. Akıcı bir anlatıma sahip olan roman okuyucuyu nostaljik bir yolculuğa çıkarırken, bir yandan da içinde kişisel gelişim öğelerini taşıyan sade ama kuvvetli bir anlatıma sahip.

 

Bisiklet deyince aklınıza neler geliyor? Bazen nostalji, biraz tutku, ya da eskilerde kalan bir ukde? Belki de bisiklet denilince herkes için tasviri en doğru anlatım “özel” dir. İşte bu sebeple Özgür Barışkan bisikletleri hikayesinin başkahramanı yaparak herkes için hususi bir nesneyi içselleştiriyor.

 

Bisikletin varoluşunun beraberinde getirdiği romantik gel-gitler nostaljik anılarla tazelenirken bu süreç gün be gün kayıt altına alınarak kaleme dökülüyor ve okuyucu kendisini bir bisiklet saha bir denizcinin iki hafta süren macerasının içinde buluyor. Kişisel özeleştiri yapmaya imkan sağlayan öykü kurgusu ile aynı zamanda gençler için de iyi bir yol haritası çiziliyor.

 

Samimi, samimi ve herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği, aynı zamanda eskilere götüren bir kitap olan Bisikletle İki Hafta, sade akıcı ve kuvvetli anlatımıyla bisiklet severlerin de ilgisini çekiyor.